Catalogtree ontvangt 20.000 euro aan prijzengeld. De jury zei het volgende over de winnaar: ‘Money & Speed heeft de capaciteit om een breed publiek aan te zetten tot verandering. Het laat zien dat design daadwerkelijk kan bijdragen aan een betere wereld: een eye opener.’
In totaal namen 680 ontwerpen deel aan de wedstrijd, en streden uiteindelijk 45 finalisten om een prijs in de categorieën Product, Communicatie en Ruimtelijk.
Daarnaast was er een aanmoedigingsprijs jong talent (MINI Young Designer Award), die werd gewonnen door Bart Hess. De Beste Opdrachtgever Award ging naar Ahrend , en Marijke van der Wijst won de BNO – Piet Zwart Life Time Achievement Award van de DDA.
De internationale jury -onder leiding van Hedy d’Ancona- over de inzendingen van dit jaar: ‘Dit jaar zag de jury dat het in veel hedendaags ontwerp draait om de veranderende wereld en daarmee gepaarde problematiek. Het engagement is voortdurend onderwerp van gesprek, óók bij de jury, die in een uitzonderlijk levendige discussie tot besluiten is gekomen. Tegelijkertijd benadrukt de jury dat de kracht van ’design thinking’ niet moet worden onderschat en dat Nederlands ontwerp een voorbeeldrol heeft daarin. Onder finalisten was sprake van een rijk en gedifferentieerd aanbod, waaruit blijkt dat Nederlandse ontwerpers ook in deze roerige tijden het hoofd niet laten hangen. Ze gaan met passie voor een betere toekomst.’

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu