De daling was 0,6 procent, zo meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. De detailhandel verkocht in mei 3 procent minder artikelen, terwijl de prijzen 2,5 procent hoger waren. De gunstigere samenstelling van de koopdagen had een positief effect van circa 2 procent.
In april was de omzet van de winkeliers op jaarbasis eveneens met 0,6 procent gedaald, nadat in maart nog sprake was geweest van een flinke omzetdaling van 5,2 procent.
Non-foodwinkels leverden in mei bijna 4 procent aan omzet in, bij een volumekrimp van ruim 5 procent. Winkels in consumentenelektronica en doe-het-zelfwinkels noteerden daarbij de grootste omzetdalingen. In de food gaat het wel goed, met een omzet die 5 procent hoger lag dan dezelfde maand een jaar eerder. Deze toename was grotendeels toe te schrijven aan een prijsstijging van ruim 4 procent. De groei in deze branche kwam volledig voor rekening van de supermarkten.
De omzet bij online winkels was in mei 11 procent hoger dan een jaar geleden.
Bron: Distrifood.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu