Overslaan en naar de inhoud gaan

'HEMA meest onmisbare merk'

Nederlandse consumenten vinden de HEMA voor het derde jaar op rij het meest onmisbare merk. Op de tweede plaats staat Blokker en op de…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Een opvallende stijger in de lijst is TNT Post. Het merk is volgens 62 procent van de Nederlanders onmisbaar en dat is 11 procent meer dan vorig jaar. Daarmee stijgt het merk naar de achtste plaats in de ranglijst (van 22 vorig jaar). De Nederlander wil zijn vertrouwde TNT-postbode kennelijk niet kwijt, concludeert het onderzoek.

Bij de vrouwen zijn van de top tien van onmisbare merken acht een winkelketen. Bij de mannen staat op de eerste plaats het NOS-Journaal. Verzekeringsmerken komen niet voor in de top honderd, ook al zijn Nederlanders de zwaarst 'verzekerde' mensen ter wereld.

Een opvallende daler is het merk Senseo. Het daalt in de top honderd van plaats 30 naar 50. Ook Cup-a-Soup daalt aanhoudend: van de 16e plaats in 2008 naar 37 in 2009 en nu op plaats 46. De score van veel internetgerelateerde merken zoals iDeal, Bol.com, YouTube, Hyves en Wikipedia neemt juist toe.

Uit het onderzoek blijkt verder dat consumenten merken vooral als onmisbaar ervaren wanneer ze dicht bij hen staan. Niet alleen Nederlandse merken, ook buitenlandse als Nivea en Ikea, die al decennia lang in Nederland aanwezig zijn, halen hoge onmisbaarheidsscores. (ANP)

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in