Overslaan en naar de inhoud gaan

Dit zijn de sprekers van het Adformatie State of the Media Diner

Marietje Schaake, Remy Gieling en Rien van Beemen gaan met de top van de mediawereld in gesprek over de invloed van big tech en AI. 
State of the Media 2025
State of the Media 2025

Op maandag 27 januari komt de top van de Nederlandse mediawereld weer bij elkaar voor het jaarlijkse Adformatie State of the Media Diner. Top executives van de grootste mediabedrijven verkennen de media-industrie voor 2025 aan de hand van thema's als AI, geopolitieke invloeden en brand safety. 

related partner content for mobile comes here

Waar kun je bijvoorbeeld rekening mee houden nu Meta de vrijheid van meningsuiting flink gaat verruimen en een Amerikaans verbod op TikTok in de lucht hangt?

Onder leiding van Adformatie-hoofdredacteur Susanne van Nierop nemen drie topsprekers je mee in de actualiteit. Het evenement sluit in stijl af met een heerlijk diner en volop netwerkkansen met de top van de Nederlandse media-industrie. We lichten de sprekers hieronder uit.

Rien van Beemen - CEO Mediahuis Nederland

Rien van Beemen is CEO van Mediahuis Nederland, een van de grootste mediagroepen in Nederland, en heeft brede ervaring in de media- en journalistieke sector. Met zijn achtergrond in strategisch leiderschap en innovatie staat hij aan het roer van een dynamisch en toekomstgericht mediabedrijf.

Naast zijn rol als CEO bekleedt Rien verschillende bestuurlijke functies, waaronder voorzitter van NDP Nieuwsmedia, waar hij zich inzet voor de belangen van nieuwsmedia in Nederland. Ook vervult hij bestuursrollen bij organisaties zoals het Nationaal Media Onderzoek (NMO) en heeft hij bijgedragen aan de activiteiten van de Mediafederatie.

Met zijn uitgebreide ervaring en scherpe visie op de rol van journalistiek in een snel veranderende wereld biedt Rien waardevolle inzichten en inspiratie als spreker.

Remy Gieling - Medeoprichter ai.nl

Remy Gieling (1988) is gerenommeerd technologiedenker, gespecialiseerd in de snelle ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie. In 2019 maakte hij de overstap van hoofdredacteur naar technologieduider, met een scherpe focus op hoe AI-organisaties kan transformeren. Vanuit AI.nl en zijn softwarebedrijf The Automation Group werkt hij nauw samen met koplopers uit Silicon Valley en andere werelddelen, en deelt hij waardevolle inzichten over hoe AI programmatisch kan worden ingezet om toekomstbestendige bedrijven te bouwen.

Met tal van praktijkvoorbeelden slaat hij ook de brug naar de impact van AI op de media. Hij is een veelgevraagd duider in media, waaronder bij BNR Nieuwsradio, Nieuwsuur, EditieNL en Beau. Hij neemt je mee in dé trends voor 2025: de opkomst van AI agents, dat kantoorwerk - ook voor media - de komende twee jaar drastisch zal veranderen.

Marietje Schaake - Directeur Internationaal Beleid aan Stanford University Cyber Policy Center

Marietje Schaake is directeur internationaal beleid aan het Stanford University Cyber Policy Center en internationaal beleidsmedewerker aan het Stanford Institute for Human-Centered Artificial Intelligence. Tussen 2009 en 2019 was zij lid van het Europees Parlement voor de Nederlandse liberaal-democratische partij en speelde zij een vooraanstaande rol bij het vormgeven van het Europese beleid op het gebied van technologie, handel en buitenlandse zaken. Zij schrijft een maandelijkse column voor de Financial Times over technologie en bestuur en is lid van het VN-adviesorgaan voor AI.

Gebaseerd op haar ervaringen in de hallen van het Europees Parlement en onder de insiders van Silicon Valley, biedt Schaake een angstaanjagende blik op onze moderne, tech-geobsedeerde wereld - en een heldere visie op hoe democratieën een betere toekomst kunnen bouwen voordat het te laat is.

Aanmelden Adformatie State of the Media Diner 2025

Wil jij ook horen wat deze drie topsprekers te zeggen hebben over AI, media en big tech? Reserveer dan nu je ticket voor het Adformatie State of the Media Diner 2025 op maandag 27 januari.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in