Slam! (Mediahuis Radio) is vanaf 1 september op FM te ontvangen in grote delen van Limburg. Ook wordt de FM-dekking van de zender in de Randstad verbeterd. De frequenties zijn verworven door de Zuidelijke Media Groep voor de komende tien jaar.
Het betekent ook dat Kink vanaf 1 september niet meer in de Randstad te ontvangen is op de FM, zo meldt de zender op de eigen site. Kink blijft te beluisteren via DAB+, online en de kabel.
De FM-frequenties waar Kink nu nog op uitzendt, zijn bij de regionale FM-veiling van vergeven aan de Zuidelijke Media Groep. Dat bedrijf verhuurt de frequenties in de Randstad vervolgens aan Slam!.
Productie-overeenkomst
Slam! (Mediahuis) en Kink mochten niet meedoen aan de regionale veiling in het voorjaar, omdat ze ook al een landelijke DAB-vergunning hebben en momenteel ook op een aantal plaatsen regionaal te horen zijn op de FM. Ze sloten daarvoor een overeenkomst met een regionale vergunninghouder (een zogenaamde productie-overeenkomst). Het is Kink niet gelukt opnieuw zo'n contract te sluiten.
Kink was sinds begin 2024 in de Randstad te horen dankzij een deal met Decibel.
Slam! breidt per 1 september dus uit en is te horen in regio Amsterdam 98.0 FM, Alkmaar 98.3 FM, Den Haag 98.0 FM, Midden Limburg (Roermond) 96.1 FM en Zuid-Limburg 103.2 FM.
Rechtszaak FM-verdeling
Kink aast sinds de terugkeer op een FM-frequentie. Het station had een zaak aangespannen tegen het ministerie van EZK uit onvrede over het verloop van de veiling in 2023. Een veiling die Kink zelf met een bodemprocedure had afgedwongen. Tijdens de veiling greep Kink zelf mis.
De rechter in Rotterdam wees recent alle bezwaren van de radiozender af.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu