De Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) heeft via een veiling 27 pakketten voor niet-landelijke commerciële radio verdeeld. De veiling bracht ruim 5,5 miljoen euro op. Tien partijen hebben vergunningen bemachtigd om vanaf 1 september 2025 tien jaar uit te zenden op FM en DAB+.
Op de site van de RDI staat de nieuwe verdeling van de pakketten. Een opvallende naam is Grand Prix Radio dat in Zuid-Holland op FM komt en het meeste heeft betaald: 1.378.811 euro.
E Power
E Power meldt dat de veiling voor de zenders die het verkoophuis vertegenwoordigt met 'een licht positief resultaat' is geëindigd. Vooral in noord en oost Nederland heeft E Power met vertrouwde namen als Simone FM, RadioNL, Tukker FM, Hitzzz, Joy Radio en Waterstad FM zijn positie versterkt en in zuid Nederland is Radio JND goed uit de veiling gekomen.
Naast FM verkregen meerdere van deze zenders landelijke dekking met DAB+.
Jan Lagrouw van E Power Audiosales: “Het is in ons 25 jarig bestaan de tweede keer dat we een veiling meemaken en dat blijft een spannende situatie. We zijn blij dat ons FM-pakket is versterkt en met een aantal "nieuwkomers" in de markt zullen wij ons pakket graag uitbreiden, waar wij naast lineaire radio ook marktleider zijn op het gebied van online-audio.'
Vorige week werd bekend dat E Power op digitaal gebied gaat samenwerken met Azerion. 'Daar willen we veel in gaan investeren', zegt Lagrouw. 'Want het is nu het moment om ook vol in te zetten op online-audio.'
E Power is onder meer ook het verkoophuis van de landelijke radiozenders Kink, Grootnieuwsradio en Arrow Classic Rock.
Rechtszaak voor opschorten veiling
De niet-landelijke commerciële radiozenders, verenigd in NLCR, stapten begin april nog naar de rechter om de veiling op te laten schorten. NLCR uitte zorgen over de nieuwe regelgeving van het .ministerie van Economische Zaken en noemde deze 'onduidelijk en beperkend voor de sector'.
Een van de punten waar NLCR over viel, was dat radiozenders voortaan maximaal 50 procent van het landelijke DAB-bereik mogen bezitten, een maatregel die voorheen niet gold. Daarnaast vond de vereniging dat deze beperking ervoor zorgt dat niet-landelijke stations minder flexibel zijn in hun biedingen op FM-kavels.
De rechter legde de bezwaren naast zich neer en besliste dat de veiling door moest gaan.
Blijven Slam! en Kink regionaal op de FM?
Slam! (Mediahuis) en Kink zenden ook uit via een landelijke DAB-vergunning en dat betekent dat ze niet mee mochten doen aan de regionale veiling. De twee zenders zijn namelijk momenteel ook op een aantal plaatsen regionaal te horen op de FM. Ze hebben daarvoor een overeenkomst met een regionale vergunninghouder kunnen sluiten (een zogenaamde productie-overeenkomst). Nu deze veiling is geweest moeten ze opnieuw zo'n overeenkomst proberen te sluiten, laat Kink-directeur Jan Hoogesteijn weten aan Adformatie.
Overigens spanden Talpa Network en DPG Media een rechtszaak aan tegen dergelijke productie-overeenkomsten. Het kort geding in maart verloren ze, maar in november volgt een bodemzaak.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu