Techreuzen zeggen Black Lives Matter-beweging te steunen, maar doen ze dat ook echt?
De CEO's van grote techbedrijven strooien met miljoenen en steunbetuigingen na de dood van George Floyd. Strookt dat met hun gedrag?


Techreuzen als Google, Apple, Microsoft en Amazon hebben hun steun uitgesproken aan de demonstranten die de straat op gingen na de de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Bovendien strooien veel CEO's met miljoenen, bestemd voor de Black Lives Matter-beweging. Ondertussen worden verschillende techbedrijven bekritiseerd vanwege hun steun aan de Amerikaanse politie of het gebrek aan diversiteit op de werkvloer.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word lidHelaas is dit maar al te vaak de "verkoopkant" van deze reuzen. De bedragen klinken, absoluut gezien, als imposant, maar zijn een paar promille van de omzet en winst die in de zakken van CEO's, bestuur en aandeelhouders vloeien. Barmhartigheid vanaf jacht, villa, grachtengordel of penthouse.
Focus eens op de "inkoopzijde" van deze bedrijven. Hun callcenters in ontwikkelingslanden, waar werknemers als haringen in een ton gehuisvest worden tegen een paar euro per dag. De tech-fabrieken waar werknemers uit het raam springen omdat het er zo leuk werken is. Oftewel, de omgevingen waar mensen niet het kapitaal vormen van het bedrijf, maar slechts het verbruiksmiddel om kapitaal te vergaren.