Dentsu Creative is het nieuwe reclamebureau van het Van Gogh Museum. Dat is de uitkomst van een uitgebreid pitchtraject, waarin bureaus werden beoordeeld op strategische visie, creativiteit en aansluiting bij de ambities van het museum.
Naar verluidt ging de pitch om drie bureaus, waaronder Dentsu Creative. Er was geen externe begeleider bij betrokken, wel is er gewerkt conform de Pitchcode, zo bevestigt het winnende bureau desgevraagd.
Volgens het museum onderscheidde Dentsu Creative zich met een sterk gevoel voor de jongere doelgroep die het wil bereiken. 'Hun visie sluit goed aan bij onze ambitie om meer online-first te werken en campagnes te ontwikkelen die eigenzinnig en onderscheidend zijn.'
Menselijk verhaal
De positionering van het Van Gogh Museum als ‘het museum met een menselijk verhaal’ staat daarbij centraal.
Dentsu Creative: 'Tijdens de pitch hebben we verschillende richtingen verkend en gekeken naar een positionering die laat zien dat het Van Gogh Museum meer is dan een single-artist-museum. Het is een eer om nu aan de slag te gaan met zo’n iconisch merk.'
Het eerste werk van de hand van Dentsu moet in juni het levenslicht zien.
Andere bureaus
Het Van Gogh Museum werkte hiervoor samen met Café Society. Voor mediaplanning werkt het museum sinds 2024 met Zuiver Group.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu