WPP verkent een mogelijke verkoop van zijn pr-tak Burson. Volgens een bericht in The Times is Goldman Sachs ingeschakeld om de strategische opties voor Burson te onderzoeken. Dat zou uiteindelijk kunnen leiden tot een verkoop van het wereldwijde communicatiebureau, dat ook in Nederland actief is. Vorig jaar werd Martine Veldhoen daar aangesteld als ceo. Voormalig VVD-politca Christianne van der Wal is er associate strategy director.
Stroomlijnen organisatie
WPP kondigde eerder dit jaar aan zijn activiteiten te willen stroomlijnen. Het gaf daar de naam 'Elevate28' aan. De holding wil zich heroriënteren na een periode van tegenvallende resultaten. Het plan is om tegen 2028 zo’n 575 miljoen euro aan jaarlijkse kosten te besparen om weer te kunnen groeien. Als onderdeel van de herstructurering kwamen al eerder de creatieve bureaus (onder meer Ogilvy, VML en AKQA) onder WPP Creative te vallen, met behoud van eigen naam.
De organisatie wordt verder gestroomlijnd in vier kernonderdelen. Dat zijn WPP Media (vorig jaar al ontstaan), WPP Creative, WPP Production en WPP Enterprise Solutions. En er zijn vier kernregio’s: Noord-Amerika, Latijns-Amerika, EMEA en APAC. Mogelijk behoort de pr-tak daarmee niet meer tot de kernactiviteiten.
Omzetdaling Burson
Burson noteerde over het hele jaar 2025 een omzetdaling van 6 procent. Eerder dit jaar meldde WPP dat Burson te maken had met 'uitdagende omstandigheden', met name in Europa.
Burson ontstond in 2024 door de fusie van de twee grootste communicatiebureaus van WPP, BCW en Hill & Knowlton en heeft momenteel wereldwijd ongeveer zesduizend mensen in dienst. De Britse holding stootte al een meerderheidsbelang in FGS Global af aan private-equitybedrijf KKR.
WPP wil niet reageren.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu