Nog geen tien maanden nadat Vodafone de keuze voor zijn nieuwe reclamebureau Indie bekendmaakte, heeft het alweer afscheid genomen van het bureau.
Vodafone laat weten dat het overstapt naar het Engelse Brothers & Sisters. Dit reclamebureau werkt sinds begin dit jaar voor Ziggo en heeft inmiddels een Nederlandse vestiging geopend onder de naam Broers & Zussen.
Goede samenwerking, toch breuk
De breuk tussen Vodafone en Indie is opmerkelijk. Aan de keuze voor het bureau ging vorig jaar een zeer uitgebreide selectieprocedure vooraf. Bovendien waren beide partijen tevreden over de werkrelatie. Een woordvoerder van Vodafone laat weten dat ‘het de afgelopen maanden prettig heeft samengewerkt met Indie aan twee campagnes voor Vodafone, met goede resultaten’.
Volgens haar hebben beide partijen besloten niet verder met elkaar te gaan ‘in verband met een gewijzigde campagneplanning en manier van werken binnen VodafoneZiggo’.
Strategische keuze
Hoewel Vodafone geen verdere details over de breuk heeft bekendgemaakt, lijkt die samen te hangen met een strategische herschikking. VodafoneZiggo was sinds de fusie in 2017 in handen van zowel Vodafone Group als Liberty Global (het moederbedrijf van Ziggo), maar kwam in februari volledig in handen van Liberty Global.
De regie ligt nu bij één partij, wat meer ruimte biedt voor een gecentraliseerde aanpak van marketing. De bureaukeuze onderstreept dit.
Voordat VodafoneZiggo vorig jaar in zee ging met Indie, werkte het sinds 2019 zeven jaar samen met WPP, vanuit Go One, een speciaal samengesteld team binnen het reclameconcern.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu