Overslaan en naar de inhoud gaan

Coolblue past bezorgbelofte aan na oordeel Reclame Code Commissie

Coolblue schrapt de toezegging van gratis bezorging de volgende dag, nadat de toezichthouder de uiting oneerlijk noemde.
Bezorgbeloftes...
Bezorgbeloftes...
© Beeld gecreëerd met ChatGPT

Webwinkel Coolblue belooft niet langer dat bestellingen die voor 23:59 uur zijn geplaatst, de volgende dag gratis worden bezorgd. Het bedrijf past de communicatie aan nadat de Consumentenbond naar de Reclame Code Commissie (RCC) stapte omdat de toezegging in de praktijk niet altijd werd nagekomen. De commissie oordeelde dat de bezorggarantie misleidend en oneerlijk is.

Reeks besluiten bij toezichthouder

Het besluit volgt op een slepende reeks procedures. De commissie boog zich de afgelopen jaren al zeven keer over de claims van de webwinkel en oordeelde telkens dat de bezorgbelofte misleidend was. Omdat Coolblue het beleid desondanks niet aanpaste, startte de Consumentenbond dit voorjaar een nieuwe klachtenprocedure bij de RCC, wat nu tot de wijziging heeft geleid.

Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond: ‘Webwinkels moeten eerlijk zijn over de bezorging, zodat consumenten weten waar ze aan toe zijn. Zeker omdat een snelle levering voor veel consumenten een belangrijke reden is om voor een bepaalde webwinkel te kiezen.’

Advies over terugvragen bezorgkosten

De belangenorganisatie raadt consumenten aan om bezorgkosten terug te vragen wanneer een webwinkel een bestelling later levert dan afgesproken. Bij grotere en zwaardere artikelen, zoals meubels of bouwmaterialen, kunnen die kosten hoog oplopen. Ook wanneer bezorging als gratis wordt gepresenteerd, zoals bij Coolblue, zijn de bezorgkosten verwerkt in de productprijs. Consumenten kunnen in dat geval een deel van het aankoopbedrag terugeisen.

Dat een dergelijk verzoek juridisch kans van slagen heeft, blijkt uit een uitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Een tuincentrum dat een levertijd van vier werkdagen beloofde maar pas na tien dagen bezorgde, weigerde aanvankelijk de bezorgkosten van 20 euro terug te betalen. De rechter stelde de consument in het gelijk en verplichtte de verkoper tot terugbetaling.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in