Op vrijdag 19 september wil Amsterdam CleansDay met 30.000 bewoners, bedrijven en organisaties tegelijkertijd de hoofdstad opruimen. De initiatiefnemers -Victor Knaap (Monks), Charlie MacGregor (The Social Hub) en Daan van Apeldoorn (B Lab)- positioneren de dag nadrukkelijk niet alleen als schoonmaakactie, maar als 'campagne voor gedragsverandering'.
LinkedIn als startschot
Het idee ontstond na een LinkedIn-bericht van Knaap, die zijn ergernis rond het zwerfafval in zijn geboortestad bepaald niet onder stoelen of banken steekt. Binnen een paar dagen groeide het bericht uit tot een stadsbreed initiatief met zo'n 260 deelnemende partijen, waaronder merken als Tony’s Chocolonely, Fairphone en Zoku. Mediapartners als JCDecaux CS Digital Media moeten zorgen voor meer zichtbaarheid op straat en online.
De oprichters benadrukken dat CleansDay draait om communicatiekracht. Knaap: 'Het is schitterend om te zien dat de juiste boodschap op het juiste moment zoveel mensen in beweging krijgt. Al onze reclamemiddelen zijn herbruikbaar: de vuilniszakken waarin we het afval ophalen. We kunnen dit met recht het enige vuilnis-negatieve straatfeest noemen.'
Verantwoordelijkheid nemen
De gemeente Amsterdam ondersteunt met logistiek en promotie. Wethouder Hester van Buren noemt het initiatief 'een mooi voorbeeld van samen verantwoordelijkheid nemen voor de stad'.
Op 10 september is er een informatieavond voor deelnemers, mediapartners en maatschappelijke organisaties. De ambitie van de initiatiefnemers is om van Amsterdam CleansDay een jaarlijks 'communicatie-moment' te maken.
Geïnteresseerden kunnen zich hier inschrijven.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu