Overslaan en naar de inhoud gaan

Initiative volgens Recma in 2024 meest toonaangevend in Nederland

Wavemaker (WPP Media) staat op een tweede plaats.
IPG Mediabrands
© IPG Mediabrands

Dat blijkt uit de recente studie van het onafhankelijk Parijse onderzoeksbureau Recma dat jaarlijks een wereldwijde en lokale ranglijst maakt. Initiative staat met een geschat bedrag aan billings van 821 miljoen euro bovenaan. 

Op een tweede plaats staat Wavemaker (WPP Media) met 714 miljoen, gevolgd door zusterbureaus EssenceMediaCom (693 miljoen) en Mindshare (670 miljoen). Wavemaker stond in 2023 nog bovenaan in de Recma-ranglijst voor Nederland. In de lijst van 'concurrent' COMvergence staat het bureau overigens wel op 1 en staat Initiative tweede.

Grootste groei

Initiative zag ook de grootste groei in 2024 van de top-10 bureaus met 29 procent. Zusterbureau UM daarentegen had het grootste verlies aan billings met 17 procent. Abovo is ondanks het verlies van 8 procent aan billings de grootste onafhankelijke speler op een achtste plaats.

Verder valt in de lijst op de Recma nog bureaunamen hanteert zoals Carat (dentsu), Starcom en Zenith (Publicis) die in Nederland zijn opgegaan in het grote geheel. Deze labels zijn nog wel in het buitenland actief. 

‘Initiative koerst jaar na jaar een stabiele koers, wat in 2024 resulteerde in deze mooie eerste plek. Het is een compliment naar zowel team als klanten toe gezien er naar veel verschillende data wordt gekeken', laat managing director Edward Knol van Initiative weten.

WPP Media de grootste

Als het gaat om de holdings staat WPP Media (voorheen GroupM) ruim bovenaan. Dat zou ook gelden als Omnicom en IPG al zouden zijn gefuseerd. Die samensmelting moet einde jaar definitief worden. 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in