Overslaan en naar de inhoud gaan

Nieuw event ‘Digital Humans’: hoe AI het gezicht van merken verandert

Deborah Nas, Bart van der Sloot en Ana Henriques duiken tijdens Digital Humans in de opmars van AI-spokespersons en virtual influencers.
Digital Humans
Dit zijn geen digital humans, maar sprekers Ana Henriques, Bart van der Sloot en Deborah Nas.

De manier waarop merken communiceren, verschuift razendsnel. Waar social media het speelveld al persoonlijker maakte, dient zich nu een volgende fase aan: die van digitale storytellers. Met het nieuwe event Digital Humans brengen Adformatie, Hibou en Trojan Monkeys marketing-, merk- en communicatiestrategen samen rond deze ontwikkeling, op woensdag 22 april in AI Am. 

Digital humans, AI-spokespersons en virtual influencers nemen in toenemende mate rollen over die tot voor kort exclusief menselijk waren: uitleggen, inspireren, verkopen en service verlenen. Schaalbaar, datagedreven en altijd beschikbaar. Tegelijkertijd roept dat fundamentele vragen op over vertrouwen, authenticiteit en merkidentiteit.

Van belofte naar bewijs

Het congres richt zich nadrukkelijk op de praktijk. Niet de hype, maar de toepassing staat centraal: hoe zet je digitale storytellers zo in dat ze merkwaarde versterken, conversie versnellen én vertrouwen opbouwen?

Daarbij komt ook het spanningsveld scherp in beeld. Want wat betekent empathie als die deels geautomatiseerd is? En hoe voorkom je dat merken inwisselbaar worden in een wereld van dezelfde modellen en prompts?

Line-up: technologie, recht, merkbouw en menselijkheid

Om die vragen te beantwoorden, brengt Adformatie een breed palet aan sprekers samen.

Technologie-expert en hoogleraar Deborah Nas (TU Delft) zoomt in op de opkomst van AI companions: digitale entiteiten die uitgroeien tot vertrouwelingen. Ze laat zien hoe mensen emotionele banden opbouwen met AI en wat dat betekent voor vertrouwen, gedrag en klantrelaties. Voor marketeers ligt daar volgens haar een cruciale kans: wie het vertrouwen in AI weet te winnen, heeft een directe lijn naar de consument.

Vanuit juridisch perspectief belicht dr. Bart van der Sloot (Tilburg University) de consequenties van deze ontwikkeling. In zijn sessie Digital humans voor de rechter gaat hij in op aansprakelijkheid, privacy en persoonlijkheidsrechten. Wat gebeurt er als een digital human over de grens gaat? En waar ligt de verantwoordelijkheid: bij de maker, het merk of de technologie zelf?

De vertaalslag naar de praktijk komt van Ana Henriques, Head of Brand bij TUI. Zij deelt het verhaal achter Lena, een van de bekendste digital influencers van Nederland. Geen succesverhaal zonder frictie: Henriques bespreekt ook de interne uitdagingen, het leiderschap dat nodig is en de vraag waar de grens ligt van wat een consument accepteert.

Daarnaast bevat het programma een opvallende internationale bijdrage: een oud-topsporter en mediapersoonlijkheid die reflecteert op de evolutie van fanrelaties – van de jaren ’80 tot nu. In een open gesprek over zijn eigen digital twin laat hij zien hoe de combinatie van mens en AI nieuwe vormen van verbinding mogelijk maakt. Niet als vervanging van de mens, maar als versterking van relaties tussen merken en publiek.

Voor wie?

Digital Humans richt zich op professionals die aan de knoppen zitten van merk en communicatie:

  • Cmo’s en eindverantwoordelijken in marketing, merk en communicatie
  • Senior brand- en communicatiestrategen
  • Social media- en influencer marketeers
  • Digital-, innovation- en AI-experts
  • Decision makers voor AI binnen marketingorganisaties

Meer informatie

Het volledige programma en de sprekers zijn te vinden via de site van Digital Humans.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in