De Zweedse Berghs School of Communication breidt zijn internationale activiteiten uit naar Amsterdam. De communicatieschool kiest daarbij niet voor eigen fysieke campus, maar zoekt samenwerking met lokale creatieve bedrijven, bureaus en onderwijsinstellingen.
Naast Amsterdam heeft het ook plannen om in Berlijn en Zürich te beginnen. Stockholm blijft de thuisbasis van de school, die zich richt op onderwijs op het gebied van communicatie en creativiteit.
Amsterdam is volgens Berghs gekozen vanwege de internationale creatieve communicatiesector. Berlijn moet vooral aansluiten bij technologie, start-ups en cultuur, terwijl in Zürich de nadruk komt te liggen op innovatie, bedrijfsleven en leiderschap.
Verandering aanjagen
Berghs, opgericht in Stockholm in 1941, geldt internationaal als een vooraanstaande opleiding voor de creatieve en communicatiesector. De school bouwde vooral naam op met de prestaties van haar studenten bij internationale vakcompetities als The One Show, D&AD en Future Lions. Bij laatstgenoemde werd Berghs zeven keer uitgeroepen tot School of the Year .
‘We willen de beste omgevingen, mensen en expertise met elkaar verbinden', zegt Camilla Wallander, ceo van Berghs School of Communication. 'Berghs moet aanwezig zijn waar verandering plaatsvindt, en samen met de mensen die deze verandering aanjagen, onderwijs creëren.’
AI krijgt binnen de internationale strategie een belangrijke rol. Berghs wil zich onder meer richten op de vaardigheden die nodig zijn nu kunstmatige intelligentie invloed heeft op de manier waarop mensen werken, leidinggeven, communiceren en creëren.
Eerste stap
Een eerste concrete stap vindt plaats in Berlijn. Daar organiseert Berghs op 7 oktober de zesde editie van Unconference, een evenement met presentaties, workshops en gesprekken over ontwikkelingen rond AI. Daarna volgen praktische trainingssessies in de Duitse hoofdstad.
Voor Amsterdam en Zürich zijn nog geen concrete cursussen of evenementen aangekondigd. Berghs zegt daar momenteel relaties op te bouwen met bedrijven, creatieve gemeenschappen en onderwijspartners als basis voor toekomstige activiteiten.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu