Overslaan en naar de inhoud gaan

Gewonnen pitch levert This Agency vooral een dure les op

This Agency won de pitch voor Tripper, maar het werk bleef op de plank liggen. 'We hadden alles moeten dichttimmeren.'
tripper
Tripper is onderdeel van House of Tickets.

Ingmar Larsen, oprichter van This Agency, kijkt met gemengde gevoelens terug op een pitchtraject voor Tripper, onderdeel van vakantieplatform House of Tickets. Zijn bureau won eerder dit jaar de pitch, maar van een daadwerkelijke samenwerking is het nooit gekomen. Ook het concept waarmee This Agency de pitch won, blijft voorlopig op de plank liggen.

Volgens Larsen ontstond de wrevel vooral door onduidelijkheid over de financiële afspraken en de verwachtingen rondom de samenwerking. ‘In de gesprekken vooraf werd gesproken over een ‘strategisch en creatief partnership’ van drie tot vijf jaar’, zegt Larsen. ‘Vanuit dat uitgangspunt hebben wij ook geïnvesteerd in strategie, conceptontwikkeling en uitwerking.’

Vijf bureaus, twee merken

De pitch startte begin dit jaar en ging in eerste instantie tussen vijf bureaus. Larsen: ‘De pitch draaide daarbij om twee merken: Tripper en Vakantieveilingen. Dat later bleek dat je slechts de helft kon winnen -namelijk één van de twee merken- kwam voor mij ook als een verrassing.’ In februari kreeg This Agency te horen dat het voor Tripper aan de slag mocht. Daarbij werd ook direct een begroting afgegeven, zegt Larsen. Daarna volgden meerdere vervolgsessies, aanvullende begrotingen en verdere uitwerkingen van het concept.

Maar ondertussen veranderde de situatie bij House of Tickets. In de tussentijd traden een nieuwe ceo en cfo aan, waarna de interesse in het voorgestelde concept afnam, aldus Larsen. Tijdens een gesprek in april zou vervolgens zijn voorgesteld het concept voor 5.000 euro af te kopen. Dat voorstel wees Larsen af. ‘Mijn deur heeft lang opengestaan, maar zo’n minibedrag is mijn eer te na.’

Forse tijdsinvestering

Volgens Larsen heeft zijn bureau gedurende en na het pitchtraject voor tienduizenden euro’s aan uren gemaakt, waar Tripper uiteindelijk slechts 3.000 euro betaalde. In een mailwisseling met de opdrachtgever, ingezien door Adformatie, schrijft het bureau dat het traject werd ingestapt ‘vanuit de rol als strategisch en creatief adviesbureau’, met de verwachting dat het concept ook inhoudelijk verder uitgerold zou worden. Daarbij verwijst het bureau naar de forse tijdsinvestering en het ontbreken van een structurele vervolgopdracht. Van een inhoudelijke reactie van Tripper is het daarna nooit gekomen.

Larsen erkent tegelijkertijd dat zijn bureau steken heeft laten vallen. ‘Natuurlijk kijk ik ook in de spiegel. We hadden alles schriftelijk moeten dichttimmeren. Maar als er wordt gezegd: wij kennen de Pitchcode, dan vertrouw ik daarop. Ik ben een mensenmens; mouwen opstropen en gaan. Maar nu weet ik beter.’

Wijze les

De ervaring heeft zijn kijk op pitchen veranderd, zegt hij. ‘Dit is een wijze les geweest - en een dure rekening. Nooit meer pitchen zonder duidelijke spelregels. En misschien ook: niet meer op deze manier als klein bureau instappen. Ik wilde die opdracht gewoon te graag.’

House of Tickets: ‘Geen meerjarige samenwerking toegezegd’


'Wij herkennen ons niet in het beeld dat House of Tickets of Tripper een meerjarige samenwerking of structurele opdracht aan This Agency heeft toegezegd.

Er is sprake geweest van een pitch- en verkenningstraject. Nadat wij intern hadden geconcludeerd dat er onvoldoende basis was voor een formele samenwerking, is dit traject zorgvuldig met This Agency afgerond. Daarbij is schriftelijk overeenstemming bereikt over de financiële afwikkeling van het traject.

Daarbij is ook door ons expliciet bevestigd dat de door This Agency gepresenteerde strategieën, concepten en uitwerkingen eigendom blijven van This Agency en door ons niet gebruikt mogen worden.

Over verdere commerciële gesprekken of individuele afspraken doen wij geen inhoudelijke mededelingen.'

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in