Overslaan en naar de inhoud gaan

Publicis haalt hard uit naar WPP-ceo: 'Een belediging voor de klant'

Publicis reageert fel op de suggestie van WPP dat grote accounts zonder pitch worden weggegeven.
wpp
Cindy Rose, ceo van WPP.

Publicis heeft WPP-ceo Cindy Rose een open brief gestuurd, die The Drum integraal publiceerde. Aanleiding zijn opmerkingen die Rose maakte tijdens de presentatie van de kwartaalcijfers van WPP. Daar kreeg ze vragen van analisten over het groeiende aantal grote accounts dat zonder pitch van bureau wisselt.

Zonder Publicis bij naam te noemen, waarschuwde Rose ervoor klanten aan te moedigen ‘de juiste due diligence over te slaan’. Het ging om zeer belangrijke beslissingen met grote zakelijke gevolgen, zei ze.

Publicis voelde zich duidelijk aangesproken. Het bureau won het afgelopen jaar zonder pitch onder meer Microsoft, LVMH en Paramount. Meest recent kreeg het de wereldwijde mediabudgetten van PepsiCo, ter waarde van 1,9 miljard dollar, terwijl het nog meedeed aan de pitch voor de mediabudgetten van Coca-Cola.

Publicis-ceo Arthur Sadoun koos voor Pepsi en trok zich terug uit de Coca-Cola-pitch, die daarna grotendeels naar WPP ging. Omnicom kreeg Noord-Amerika, omdat WPP afzag van een nieuwe pitch voor die markt, die het een jaar eerder was kwijtgeraakt. Dentsu kreeg enkele markten in Azië en de Pacific.

'Your friends at Publicis'

In de brief, ondertekend door ‘your friends at Publicis’, noemt het bureau de suggestie dat het wint op basis van een ‘handdruk tussen ceo’s’ een belediging voor de intelligentie van klanten. Grote bedrijven geven hun data, media en technologie volgens Publicis niet uit handen na ‘een vriendelijke espresso’, maar pas na maandenlang testen door marketeers en inkoopteams. 

Daarna wordt de toon persoonlijker. Publicis verwijt WPP dat het geen nieuwe pitch wilde doen voor Coca-Cola in Noord-Amerika: wie zes extra weken pitchen te veel vindt, heeft volgens de brief ‘geen uithoudingsprobleem, maar een capaciteitsprobleem’.

Geen bedankje

Het bureau zegt ook geen bedankje te verwachten voor het ‘vrijmaken van de weg’ naar de verlenging van WPP’s wereldwijde Coca-Cola-contract. Die overwinning noemt Publicis spottend een ererondje dat leuk is, ‘ook als je de enige was die meeliep’.

De brief verwijst naar Maurice Saatchi en Sir Martin Sorrell, wier openlijke ruzies jarenlang de branche vermaakten. WPP heeft nog niet gereageerd. 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in