DPG Media en Albert Heijn maakten eind vorige week in een persbericht bekend een ‘strategische samenwerking’ te zijn aangegaan. Minimaal twee jaar lang verschijnt er een Allerhande-recept in het AD en zeven regionale titels van DPG Media, keurig met een linkje naar de Allerhande voor de ‘volledige receptenlijst’. Alles bij AH te bestellen.
Hoewel enkele termen uit het persbericht een nasmaak van commerciële samenwerking achterlaten (‘crossmediaal partnership’, Albert Heijn als ‘exclusieve afzender’) gaat het volgens beide partijen puur om redactionele samenwerking. Er wordt geen cent voor betaald en er is ook geen sprake van branded-content, volgens DPG. Het gaat het om inhoud met ‘natuurlijke relevantie’ voor de lezer. De hoofdredactie van het AD is redactioneel eindverantwoordelijk voor deze content van AH.
Deze redactionele bijdragen landen in de rubriek ‘Wat eten we vandaag?’, een populair onderdeel van het AD met een bereik van 2,1 miljoen lezers. ‘Met deze samenwerking bundelen we de kracht van redactionele relevantie en culinaire expertise in een crossmediaal format,’ zegt Rennie Rijpma, hoofdredacteur AD. Albert Heijn voegt volgens haar ‘dagelijkse inspiratie en meerwaarde toe.’
De samenwerking roept uiteraard de vraag op waarom een commerciële partij zoveel zichtbaarheid krijgt zonder daar voor te betalen en raakt aan de bredere discussie binnen de journalistiek over de grenzen tussen redactie en commercie. Die is relevanter dan ooit nu mediabedrijven meer afhankelijk zijn van samenwerkingen met externe partijen.
Albert Heijn zelf ziet de samenwerking in ieder geval als een kans om het merk Allerhande breder uit te dragen. Joyce Bierman, verantwoordelijk voor merkcreatie en Allerhande: ‘Dankzij deze samenwerking kunnen we onze klanten via nog meer kanalen bereiken met een variatie aan lekkere, gezonde en betaalbare recepten.’

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu