Overslaan en naar de inhoud gaan

Boze medeoprichter Ben & Jerry's verlaat bedrijf: 'Ben & Jerry's is het zwijgen opgelegd'

Het ijsmerk lag eerder al regelmatig in de clinch met moederbedrijf Unilever, dat zijn ijsdivisie in november afsplitst.
Ben & Jerry's
Ben Cohen (l) en Jerry Greenfield in 2002
© Shutterstock

Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. 'Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken', stelt Greenfield daarin.

Het in 1978 opgerichte Ben & Jerry's staat bekend om zijn bijzondere smaken, maar ook om de vaak progressieve maatschappelijke idealen waar het merk zich aan verbindt. Unilever kocht Ben & Jerry's in 2000. Destijds werd afgesproken dat een onafhankelijke raad de sociale waarden van het ijsmerk zou beschermen. Inmiddels is bekend dat Unilever zijn ijsdivisie in november afsplitst.

Geen onafhankelijkheid meer

Maar de onafhankelijkheid die Unilever had toegezegd, is volgens Greenfield weg. 'En dat in een tijd waarin de regering van ons land de burgerrechten, stemrechten, rechten van immigranten, vrouwen en de lhbtq-gemeenschap aanvalt', aldus de medeoprichter.

'Opkomen voor de waarden van rechtvaardigheid, gelijkheid en onze gedeelde menselijkheid is nog nooit zo belangrijk geweest, en toch is Ben & Jerry's het zwijgen opgelegd en aan de kant geschoven uit angst om machthebbers voor het hoofd te stoten', stelt Greenfield verder. 'Het ging altijd om meer dan alleen ijs; het was een manier om liefde te verspreiden en anderen uit te nodigen voor de strijd voor gelijkheid, rechtvaardigheid en een betere wereld'.

Israël-kwestie

Ben & Jerry's lag eerder al regelmatig in de clinch met Unilever. Het ijsmerk beschuldigde Unilever er eerder dit jaar van topman David Stever te hebben ontslagen. Dat zou zijn gebeurd vanwege meningsverschillen over de sociale missie van het merk. In 2022 klaagde Ben & Jerry's het moederbedrijf aan voor het blokkeren van zijn pogingen om de verkoop van ijs in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever te stoppen. Ook stelde het ijsmerk dat Unilever pogingen om Palestijnse vluchtelingen te steunen, heeft gedwarsboomd.

Ben & Jerry's valt na de afsplitsing onder The Magnum Ice Cream Company (TMICC). In juli werd bekend dat Ben & Jerry's een Nederlandse topman krijgt in de persoon van Jochanan Senf. Hij heeft eerder al zeven jaar voor het bedrijf gewerkt en is volgens TMICC goed bekend met het ijsmerk.

Bron: ANP

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu
Coen Olde Olthof

You did not have to sell Jerry :)
Maar Nick Asbury was me voor:
https://www.linkedin.com/posts/nick-asbury_to-jerry-you-didnt-have-to-sell-your-company-activity-7374073733281423360-HW64?

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in