Melitta heeft na een bureaupitch gekozen voor Being There als strategisch en creatief partner voor de koffiefiltercategorie. Het Amsterdamse bureau ontwikkelde een nieuwe Europese merkcampagne die deze maand van start gaat onder de titel ‘Always up for good coffee’.
De campagne wordt in eerste instantie uitgerold in Nederland, Zweden, Duitsland en Frankrijk en krijgt een online, social en in-store doorvertaling.
Volgens Sara Hararat van Melitta zocht het merk een bureau dat zowel het erfgoed als de toekomst van het merk begrijpt. ‘We wilden een partner die onze heritage kent, maar ons ook helpt relevant te blijven voor nieuwe generaties koffiemakers. Being There wist feilloos het menselijke van een verder heel functioneel product te vatten.’
Gebaar van aandacht
De nieuwe campagne draait om de inzichten en rituelen rondom filterkoffie. ‘Always up for good coffee’ laat zien dat koffiezetten meer is dan een handeling: het is een klein dagelijks gebaar van aandacht, voor jezelf of voor iemand anders, aldus Melitta. Het merk wil zich positioneren als de constante factor die de koffiemaker ondersteunt, of het nu gaat om een rustig ochtendmoment of het vullen van een hele pot voor familie of vrienden.
Opvallend is het gekozen perspectief: in de campagne kijken we vanuit het keukenkastje mee in verschillende huishoudens. De koffiefilters zijn als het ware de stille getuigen van het dagelijkse koffieritueel.
Voyeuristisch
Creatief directeur Bart Heijboer: ‘Melitta staat al generaties lang in keukens wereldwijd. Dat voyeuristische gezichtspunt vanuit het kastje vonden we een mooi vertrekpunt. Het merk weet precies wanneer het nodig is - en wanneer het weer netjes terug moet. De campagne gaat over die herkenbare koffiemomenten: klein, warm en echt.’

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu