Hard seltzer-merk Stëlz schrijft een bureaupitch uit om het merk verder uit te rollen in België - en doet dat opvallend genoeg via LinkedIn. Brand manager Quinty van Dijk roept bureaus daar publiekelijk op zich te melden: ‘Ik ben op zoek naar Belgische bureaus die willen meewerken aan de groei van Stëlz in België.’
De oproep leidt direct tot een stortvloed aan reacties, vooral van Nederlandse bureaus en vakgenoten. Volgens Van Dijk wil Stëlz na het succes in Nederland nu ‘echt gaan bouwen’ in België. Daarbij is het merk specifiek op zoek naar bureaus op het gebied van pr, influencer marketing en social media & campagnes. Geïnteresseerde partijen wordt gevraagd zich per mail te melden met een introductie, motivatie en visie, waarna een selectie volgt voor de pitch.
Open aanpak
De aanpak is opvallend. Waar bureauselecties doorgaans onder de radar plaatsvinden of via een formeel pitchtraject worden uitgezet, kiest Stëlz juist voor een open en publieke route. Het roept vragen op over het verdere verloop: hoeveel bureaus worden uiteindelijk uitgenodigd, en wordt de pitch ook ingericht volgens de veelbesproken Pitchcode 2025?
Van Dijk reageert licht ontwijkend: 'We starten met een brede oriëntatie via de open oproep en maken op basis daarvan een zorgvuldige selectie van bureaus die het beste aansluiten op onze ambities in België. We streven ernaar om met een compacte en relevante groep het traject in te gaan, zodat er voldoende focus en kwaliteit in het proces zit.'
Veel reacties
Onder de LinkedIn-post wordt in ieder geval volop meegedacht. Namen van bureaus als Crocodile Agency, Shoutout Agency en Coebergh worden genoemd. In Nederland werkte Stëlz vorig jaar eenmalig samen met Wolfstreet, verder wordt een groot deel van de marketing inhouse en social-first aangepakt.
Festivals
Stëlz is een snelgroeiend Nederlands merk dat bekend werd met licht alcoholische dranken met weinig suiker en calorieën. Het merk is vooral populair onder jongeren en stevig aanwezig op festivals en social media, waar het zich profileert als alternatief voor traditionele biermerken. Heineken nam eerder een minderheidsbelang in Stëlz, waarmee het merk extra slagkracht kreeg in distributie en groei.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu