Overslaan en naar de inhoud gaan

Bram Krikke is het nieuwe gezicht van Cup-a-Soup en heeft geen boodschap aan 'Nu even niet!'

Bijna 25 jaar na 'Nu even niet!' draagt Ruben der Meer het stokje over aan Bram Krikke. Crocodile Agency tekende voor de campagne.
bram krikke cup a soup
© Aangeleverd

Vier uur Cup-a-Soup is een begrip in Nederland, waar 'manager Sjors' (Ruben van der Meer) heel wat jaren aan verbonden was. Zijn iconische uitspraak 'Nu even niet!' - genietend van een mok soep - blaast bijna 25 kaarsjes uit. Tijd voor vernieuwing, dacht moederbedrijf Unilever. De nieuwe manager Davy, gespeeld door influencer Bram Krikke, neemt het stokje over en stuurt Sjors tijdens zijn soepmomentje zonder genade met pensioen.

De keuze om te vernieuwen komt voort uit het gegeven dat een werkdag er nu heel anders uitziet dan vroeger, legt Kevin Domburg van Unilever uit. Tegelijkertijd is die 4-uur-dip van alle tijden, stelt hij. Reden om het concept op te frissen en een jonger gezicht aan te stellen. Crocodile Agency tekende voor de strategie, het concept en de uitvoering van de campagne. Het nieuws mag - hoe kan het ook anders - om 16:00 uur gedeeld worden.

Tamara Couperus, oprichter van Crocodile Agency, vertelt: 'Voor de nieuwe Cup-a-Soup campagne was het belangrijk om ook de jongere doelgroep aan te spreken en aan te sluiten bij hoe Gen Z en jonge professionals naar werk kijken. We hebben gekeken hoe het werkmoment vandaag voelt. Door het verhaal van toen met Sjors te vertalen naar nu met Davy, ontstaat ruimte voor humor en herkenning, zonder het merkverhaal los te laten'.

In de eerste campagnevideo - die richting de 2 minuten kruipt - zien we hoe manager Sjors afscheid neemt van zijn personeel, als plotseling de nieuwe manager Davy met veel machtsvertoon binnenstormt. Hij gaat het naar eigen zeggen helemaal anders doen en zoekt Sjors op in zijn kantoor, waar hij om stipt 16:00 uur geniet van zijn Cup-a-Soup. Daar heeft Davy geen boodschap aan. Twee beveiligers zetten Sjors op straat, een uur voor hij met pensioen zou gaan. Als kersverse manager prijst Davy met 'Scoop-a-Soup' direct zijn 'souplementen' aan, volgens de betrokkenen een parodie op de supplementenbusiness.

De campagne start met deze eerste video op Meta, TikTok, YouTube en andere streamingplatformen, om de overdracht tussen Sjors en Davy onder de aandacht te brengen. Cup-a-Soup zet ook andere brand assets live om ons eraan te herinneren hoe we die 4-uur-dip kunnen tegengaan. Unilever belooft later meer video's, out-of-home-campagnes, radiospotjes en influencercontent. De campagne loopt tot het derde kwartaal. 

De iconische commercial (bureau: TBWA/Neboko) waarin Ruben van der Meer doorbrak als Cup-a-Soup-gezicht, dateert uit 2002. Als manager Sjors toonde hij zich de hele dag door een 'inspirator' en 'verbinder', maar ging hij om 16:00 uur volledig uit zijn plaat omdat een medewerker hem iets vroeg tijdens het drinken van een soepje. 'Nu even niet!' Kunnen jullie dan helemaal niets alleen? Stelletje hufters!' werd een begrip. 'Stelletje hufters' werd er later overigens uit verwijderd na ophef. De originele commercial greep net naast de Gouden Loeki voor prijs van beste reclame van 2002. Hieronder daarom nog maar een keer herinneringen ophalen.

Credits
Klant: Cup-a-Soup
Verantwoordelijk bij klant: Kevin Domburg, Tess Niessen, Annabelle Dujardin
Bureau(s): Crocodile Agency
Business Owner(s): Lonneke de Boer
Creative Owner(s): Jade Jacobs, Sterre Kunzler, Yolan Post
Project Management: Bente Scholten
Talent agency: Bombers & Lemonade
Video/Regie: Fynn Cats
Media: Mindshare

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in