Overslaan en naar de inhoud gaan

Omnicom groeit vooral buiten klassieke reclame

Door de integratie met IPG krijgen Nederlandse adverteerders toegang tot meer media-, data- en commercekracht, maar nemen bureaumerken af.
Omnicom

De kwartaalcijfers liegen er niet om: Omnicom groeit hard. Maar de opvallendste boodschap uit deze cijfers zit niet in de totale omzet. Door de overname van Interpublic Group is die vergelijking met vorig jaar sterk vertekend. Interessanter is waar de onderliggende groei vandaan komt: media, data, commerce en technologie.

Het bureauconcern boekte in het tweede kwartaal van 2026 een omzet van 6,6 miljard dollar. De vergelijkbare kernomzet kwam uit op 6 miljard dollar, een organische groei van 6,1 procent. De groeimotor is niet klassieke reclame. Integrated Media groeide met ruim 10 procent en is inmiddels goed voor 52,5 procent van de kernomzet. Onder die noemer vallen niet alleen mediabureaus, maar ook commerce, data, crm, consulting en contentautomatisering. Klassieke reclame was goed voor 15,7 procent van de kernomzet en kromp.

Wat betekent dit voor Nederland?

De beweging is duidelijk: Omnicom wil minder afhankelijk zijn van losse campagnes en meer omzet genereren met de hele marketingketen eromheen. Van doelgroepdata en media-inkoop tot retailmedia, contentproductie en effectmeting.

In Nederland is die beweging al zichtbaar. IPG Mediabrands Nederland en Omnicom Media zijn samengevoegd tot Omnicom Media Nederland. Bureaumerken als OMD, PHD, UM en Initiative blijven vooralsnog bestaan, maar zullen meer data, technologie en ondersteunende diensten delen. Aan de creatieve kant ging DDB Amsterdam op in TBWA\Neboko. Ook specialistische namen als Kinesso en Annalect verdwijnen.

Voor adverteerders is die schaal aantrekkelijk én ongemakkelijk. Aantrekkelijk, omdat één netwerk makkelijker media, creatie, data en commerce kan combineren. Vooral bij retailmedia, internationale campagnes en het meten van de relatie tussen media-inzet en verkoop kan dat minder overdrachtsmomenten en een completer klantbeeld opleveren.

Vragen naar transparantie

Ongemakkelijk, omdat steeds meer disciplines, gegevens en budgetten bij hetzelfde concern terechtkomen. Daarmee worden vragen over transparantie belangrijker. Wie beheert de klantdata? Hoe onafhankelijk is het media- of creatieve advies? En hoe worden mogelijke belangenconflicten tussen klanten geregeld?

Omnicom ondersteunt de koers met overnames. Flywheel Digital bracht kennis over digitale winkels en retailmedia mee, terwijl IPG onder meer databedrijf Acxiom en bureaus als UM en Initiative toevoegde. Die onderdelen worden gekoppeld via Omni, het centrale data- en AI-platform van het concern. Tegelijkertijd komt de hogere winstmarge voor een belangrijk deel uit kostenbesparingen na de fusie.

Voor Nederland betekent dit dat de marketeer niet alleen moet kijken of de beloofde integratie beter en sneller werk oplevert. Bij de volgende pitch gaat het ook om de data, technologie en belangen die achter het bureaulogo zitten.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in