ABN Amro brengt al zijn marketing- en digitale activiteiten onder in één nieuw, centraal georganiseerd onderdeel. Eric Jones geeft daar sinds 1 november als head of marketing & digital leiding aan. Patrick Kuijsters, die de nieuwe organisatie ontwierp, verlaat de bank begin volgend jaar. Dat bevestigt ABN Amro desgevraagd. Volgens de bank gaat het bij Jones om een nieuw gecreëerde functie en niet om een directe opvolging van Kuijsters. Eind dit jaar moeten alle marketing- en digitale onderdelen in de nieuwe organisatie zijn samengebracht.
Merk, data en AI in één onderdeel
In de nieuwe organisatie worden merkactivatie, digitale kanalen, klantervaring, data en AI van begin tot eind met elkaar verbonden. Daarmee wil de bank sneller inspelen op wat klanten nodig hebben en zijn commerciële en digitale slagkracht vergroten.
Jones rapporteert aan Annerie Vreugdenhil, chief commercial officer personal & business banking. Een afzonderlijke cmo-positie in het bestuur van de bank is er niet, laat ABN Amro weten. Jones was hiervoor head of affluent clients. In die rol was hij verantwoordelijk voor de klantstrategie en propositieontwikkeling voor welgestelde particuliere klanten.
Kuijsters bouwde, Jones leidt
Kuijsters was eerder hoofd brand, marketing & communications van ABN Amro. Geert Pielage nam die functie per 1 november 2025 van hem over. Pielage was daarvoor managing director bij communicatieadviesbureau CFF Communications, dat onder meer ABN Amro adviseerde. Kuijsters werd lead marketing transformation. In die functie had hij volgens de bank de leidende rol bij het ontwerp en de ontwikkeling van de nieuwe, geïntegreerde marketingorganisatie. De aansturing daarvan ligt nu bij Jones.
ABN Amro zegt Kuijsters erkentelijk te zijn voor die ontwikkeling en voor de invoering van de nieuwe merkpositionering in de afgelopen jaren. Die positionering, For every new beginning, werd onder zijn leiding ontwikkeld en ingevoerd.
Communicatie blijft bij de ceo
Niet alles verhuist naar het nieuwe onderdeel. Brand en corporate communications behouden een eigen positie onder de ceo en blijven onder leiding van Pielage. Die afdeling gaat nauw samenwerken met de nieuwe marketing & digital-organisatie, aldus de bank. Daarmee blijft het merk zelf bij Pielage, terwijl de activatie ervan bij Jones komt te liggen.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu