Overslaan en naar de inhoud gaan

Holie’s introduceert suikerloze ontbijtgranen voor kinderen, met campagne zonder kinderen

Met nieuw product Crunchy Loops, richt Holie’s zich op kinderen, maar de campagne ademt vooral ‘hip jongvolwassen’.
Hip 'n Crunchy
Hip 'n Crunchy
© Holie's

Holie’s, het ontbijtmerk dat de strijd aangaat met zijn ‘veel te zoete concurrenten’, brengt met Crunchy Loops een nieuwe lijn ontbijtgranen op de markt die zich richt op kinderen en hun ouders. De producten bevatten geen toegevoegde suikers of zoetstoffen en zijn gemaakt van volwaardige ingrediënten. Met de introductie positioneert het Nederlandse merk zich voor het eerst nadrukkelijk tegenover traditionele kinderontbijtgranen, die vaak rijk zijn aan suiker en sterk op kinderen worden vermarkt.

Stripfiguren

Volgens Holie’s draagt die marketing bij aan ongezonde eetgewoonten. Cijfers van de Gezonde Generatie laten zien dat één op de zeven kinderen in Nederland overgewicht heeft en dat een groot deel van de kindermarketing in supermarkten gericht is op producten buiten de Schijf van Vijf. Veel van die producten worden ondersteund door opvallende mascottes en stripfiguren.

Verpakking Holie's Crunchy Loops
Verpakking Holie's Crunchy Loops
© Holie's

Beeldtaal

Opvallend is dat Holie’s die klassieke kindermarketing juist niet inzet. In de campagne (zie video onderaan), rond Crunchy Loops zijn geen kinderen te zien. De beeldtaal en de modellen sluiten eerder aan bij een jongvolwassen, lifestylegerichte doelgroep dan bij jonge gezinnen. Ook de verpakking is very stylish vormgegeven, maar bevat geen mascottes of andere ‘kinder-elementen’, zoals gebruikelijk bij veel kinderontbijtproducten. Daarmee lijkt Holie’s zich eerder te richten op jonge mensen die bewust kiezen voor voeding, terwijl de producten wel expliciet voor kinderen zijn bedoeld.

Op de vraag waarom geen kinderen, waarom geen 'jonge-ouders-vibe' en waarom geen mascotte op de verpakking, zegt Holie's CMO Valentijn van Santvoort dat het merk tegen expliciete kindermarketing ageert. Van Santvoort: 'Dat is iets waar de suikerrijke concurrentie zich wel schuldig aan maakt. 97% van de kindermarketing op de verpakkingen in supermarkten, is voor ongezonde producten. Het overgrote deel daarvan (75%) wordt gepromoot door een stripfiguur, personage of karakter in eigendom van het merk. We richten ons dan ook op de volwassen ouders die in staat zijn om een weloverwogen besluit te nemen. Uiteindelijk kopen zij ook het product voor zichzelf en hun kinderen.'

Supercool

En waarom dan niet die ‘jonge-ouder-vibe’? Van Santvoort: 'We creëerden voor deze lancering een fictieve Holie's wereld waarin jeugdig plezier, nostalgie en positieve energie centraal staan. De mensen die je ziet in de campagne zijn het gezicht van die wereld en we nodigen mensen, jong en oud, uit om in onze wereld te stappen door te genieten van onze Holie's Crunchy Loop. 

Gewend aan suiker

Holie’s Crunchy Loops bevatten plantaardige eiwitten en prebiotische vezels (plantaardige voedingsvezels die dienen als ‘voedsel’ voor goede darmbacteriën), en zijn ontwikkeld zonder zoete smaakversterkers. Valentijn van Santvoort, chief marketing officer van Holie’s, licht toe: ‘Kinderen raken al op jonge leeftijd gewend aan suiker als ontbijt. Met Crunchy Loops bieden we een alternatief zonder toegevoegde suikers, waarbij smaak en voedingswaarde centraal staan.’

De ontbijtgranen zijn verkrijgbaar bij Albert Heijn, Jumbo en Plus in Nederland en bij Colruyt en Carrefour in België.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Al abonnee? Log hier in