Bij geslaagde inhakers draait alles om timing. Maar maandagavond viel alles op zijn plek. Nog geen half uur na de Olympische overwinning van schaatser Jutta Leerdam verscheen op Instagram een nieuwe Hema-uiting: een eyeliner met de tekst 'ook bestand tegen tranen van geluk'. De post ging vrijwel direct viraal.
De inhaker speelt in op Leerdams winst, maar ook op het collectieve sentiment eromheen: emotie, trots en een traan die mag rollen.
Het idee komt uit de koker van freelance-creatief Martijn Konings, die vaker voor Hema werkt en recent ook verantwoordelijk was voor de veelbesproken Stopcontakkie-advertentie. Daarnaast werkt hij voor onder meer Dirk, Videoland en Domino’s.
Uitgelopen make-up
We vragen hem hoe de eyeliner-inhaker ontstond. Konings zat thuis schaatsen te kijken, zag de uitgelopen make-up van Leerdam en was al op de Hema-site aan het kijken welke waterproof-mascara ze hebben. 'Op hetzelfde moment kwam er een appje binnen in de Hema-inhaak-appgroep. Of er iemand schaatsen aan het kijken was. En of we iets met watervaste eyeliner konden doen.' Konings photoshopte snel een voorstel dat binnen de appgroep een paar keer op en neer werd getikt om te finetunen en na akkoord ging-ie online.
'Hema snapt hoe zo'n grap werkt'
Martijn Konings
Volgens Konings staat of valt een goede inhaker met vertrouwen van de klant. 'Het is te gek dat je een klant als Hema hebt die begrijpt dat dit meteen online moet. Zij snappen hoe zo’n grap werkt. Dan kun je snel schakelen en samen scoren.'
Vol op de emotie
Bij inhakers is snelheid soms belangrijker dan de executie, gaat Konings verder. 'Je moet -zoals gisteravond- vol op de emotie van het moment zitten, voordat je alweer wordt ingehaald door ander groot nieuws.' Lacht: ‘En voordat iemand anders hetzelfde idee heeft natuurlijk…'

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nuLekker Lucas!!