Marketeers doen hun best om alle AI-ontwikkelingen bij te houden. Maar waar kun je het beste op focussen? Deborah Nas, keynote-spreker over AI, heeft wel een paar adviezen.
Waar gaat jouw keynote op Marketinglive! over?
Over de mogelijkheden van generatieve AI. En waar we nu staan. De meeste marketeers begrijpen wel de kracht van AI voor het schrijven van teksten, afbeeldingen en video's. Maar AI kan tegenwoordig zo veel meer. Ik laat zien hoe AI in drie rollen het werk van de marketeer transformeert: van efficiëntietool tot digitale collega. Ondertussen verandert diezelfde technologie ook het zoek-, winkel- en koopgedrag van de consument. Ik geef marketeers een doorkijkje wat er op dat vlak allemaal aankomt.
Jij onderzoekt hoe AI het gedrag van consumenten verandert. Versnelt deze verandering naar jouw idee nu AI steeds bekender wordt en de AI-ontwikkelingen elkaar snel opvolgen?
Er zijn altijd early adopters van een technologie. Daaraan kun je zien wat op langere termijn voor de meeste consumenten normaal zal worden. Agentic commerce wordt nu gehyped door de techbedrijven. En het zal best nog even duren voor dat mainstream wordt. Maar ik geloof wel dat het een enorme impact gaat hebben op het gedrag van consumenten en hoe ze je producten vinden en met jouw bedrijf en je merk interacteren. Marketeers moeten zich er nu al in gaan verdiepen en op die leercurve stappen. Want als je wacht tot de effecten commercieel zichtbaar worden, dan ben je te laat.
Je onderzoekt ook hoe AI de relatie tussen mens en merk verandert. Hoe kun je dat onderzoeken en bijhouden?
Ik heb altijd geacteerd op het snijvlak van technologie, psychologie en business modellen. Daarbij probeer ik technologische mogelijkheden te koppelen aan latente behoeften en kennis over consumentengedrag. Ik geef hier ook les over bij Industrieel Ontwerpen aan de TU Delft, waar we de innovators van de toekomst opleiden. In mijn keynote laat ik de laatste innovaties zien en koppel ik dat aan trends. Het is voor mijn werk dus van het grootste belang om goed op de hoogte te blijven. Ik besteed dan ook een paar uur per dag aan het laatste tech nieuws volgen, de proposities van nieuwste start-ups doorgronden en podcasts luisteren.
Je schrijft een boek over wat het betekent als AI de rol aanneemt van vriend, geliefde, coach en goeroe. Wat heb jij tot dusver geleerd tijdens dit schrijfproces?
Dat mensen zelfs met een onvolwassen technologie, die soms domme dingen zegt en waar een vertraging in het gesprek zit, een emotionele band aan kunnen gaan. Ik heb veel mensen geïnterviewd die emotionele steun ervaren door hun gesprekken met AI, of echt diepe gevoelens van liefde ervaren. Dit geeft een doorkijkje naar de toekomst: wat er kan gebeuren als deze technologie nóg menselijker wordt en proactief een emotionele band probeert op te bouwen met zijn gebruikers. Ik verwacht dat AI op menselijk vlak een veel grotere impact gaat hebben dan social media.
Kun je alvast een tipje van de sluier oplichten over een inzicht waar jij de aanwezigen mee wil verrassen?
Technologie kan veel meer dan je denkt en raakt bij consumenten een veel diepere emotie dan je denkt. Ik laat het graag zien aan de hand van inspirerende, verrassende, en zorgwekkende voorbeelden.
Deborah Nas is één van de sprekers op MarketingLive!, dat op 12 november plaatsvindt in Circa Amsterdam. Er zijn nog enkele tickets beschikbaar voor het evenement.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu