Overslaan en naar de inhoud gaan

Waarschuwing voor deepfakevideo waarin premier Schoof een investeringsplatform lijkt te promoten

Deepfakevideo gaat rond op Facebook, signaleert de Consumentenbond.
Dick Schoof
Dick Schoof op een eerder moment in de Tweede Kamer
© ANP, Laurens van Putten
Dick Schoof
Dick Schoof op een eerder moment in de Tweede Kamer
© ANP, Laurens van Putten

De Consumentenbond waarschuwt voor een deepfakevideo waarin premier Dick Schoof een nieuw investeringsplatform lijkt te promoten. Die video kan voor sommige mensen echt lijken, al is deze bewerkt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). "De combinatie van bekende personen, visuele techniek en financiële beloftes maakt de video gevaarlijk", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond.

Risico voor digitaal minder vaardige mensen

De video wordt via advertenties op Facebook verspreid. In de video lijkt Schoof te praten over het investeringsplatform tijdens de wekelijkse persconferentie na de ministerraad. Daarin zegt hij onder meer dat het "investeringssysteem wordt ondersteund door de Staat".

De Consumentenbond maakt zich zorgen over de opkomst van deepfakefraude, zegt Molenaar. Volgens haar lopen vooral mensen die niet dagelijks met digitale media bezig zijn risico. "Zij kunnen hiervan financieel nadeel hebben en dat willen we met onze waarschuwing voorkomen."

Blokkade

Dat er een deepfakevideo van Schoof rondgaat, is enigszins opmerkelijk te noemen. Veel diensten waarmee je deepfakes kunt maken, hebben maatregelen genomen die het gebruik van bekende personen blokkeren.

Bron: ANP / Redactie Adformatie

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in