Hoeveel gebruikers zitten er op uiteenlopende socialmediaplatformen? De nieuwste kwartaalcijfers van techreuzen bieden weer een goed inkijkje. We nemen Pinterest, Reddit en Snapchat onder de loep.
Om te beginnen Pinterest. Het platform trok in het tweede kwartaal 9 miljoen nieuwe gebruikers aan ten opzichte van het voorgaande kwartaal, en zet de groei van de afgelopen periode zo voort. Pinterest heeft nu 640 miljoen maandelijkse gebruikers. Mooi nieuws, maar een blik op de verdeling van gebruikers per regio wijst juist op slecht nieuws.
Pinterest wist de afgelopen maanden niet te groeien in de Verenigde Staten en Canada en verloor 2 miljoen Europese gebruikers. Gebruikers in deze regio's leveren Pinterest gemiddeld de meeste omzet op. De miljoenen nieuwe gebruikers die Pinterest de afgelopen tijd mocht verwelkomen, komen allemaal uit 'rest of world'. Gebruikers in deze regio leveren minder omzet op.
De scheve gebruikersgroei raakt Pinterest nog niet in de portemonnee. Integendeel. Verbeteringen in zijn advertentieplatform, uiteraard aangedreven door AI, hebben adverteerders kunnen overtuigen om meer geld uit te geven aan Pinterest. Het socialmediaplatform haalde 1,18 miljard dollar op in het tweede kwartaal. Dat is 18 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, schrijft Socialmediatoday.
Snapchat
Snap, het bedrijf achter Snapchat, rapporteert vooral groei in zijn kwartaalcijfers. Snapchat zag het dagelijks aantal actieve gebruikers met 10 miljoen stijgen, maar net als bij Pinterest komen die gebruikers vooral uit India en andere 'rest of world'-regio's. Snapchat verdient het meeste aan gebruikers in Europa en de Verenigde Staten. Die regio's staan nog steeds onder druk; het aantal dagelijks actieve gebruikers is er al een tijdje gestagneerd.
De advertentieomzet van Snap groeide jaar-op-jaar met 9 procent in het tweede kwartaal. De omzet uit het abonnement Snapchat+, dat gebruikers kunnen afsluiten voor meer functies, groeide met een indrukwekkende 85 procent op jaarbasis. Een stevig getal, al betaalt nu nog steeds minder dan 3 procent van alle Snapchat-gebruikers voor het abonnement. Advertenties blijven dus de kurk waar Snapchat op drijft. Snap hoopt zijn omzet te vergroten door later dit jaar een AR-bril uit te brengen. Deze bril kost meer dan 2000 euro en komt vooralsnog niet in Nederland uit.
Tot slot Reddit. Het socialmediaplatform dat door veel marketeers nog steeds als forum gezien wordt, heeft inmiddels 130 miljoen dagelijks actieve gebruikers. Dat zijn er 18 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Wekelijks gebruiken meer dan 514 miljoen mensen Reddit. Dat zijn er maar liefst 100 miljoen meer dan een jaar terug.
Het platform haalde in het afgelopen kwartaal 805 miljoen dollar aan omzet binnen, 21 procent meer dan in het voorgaande kwartaal. Op jaarbasis bedraagt de groei maar liefst 61 procent. De uitgaven van Reddit lopen echter ook hard op; 30 procent op jaarbasis. Zo is er 62 procent meer budget uitgegeven aan marketing en sales, onder andere om marketeers te overtuigen van de advertentiekansen op zijn platform.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu