Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft-president houdt crisispersconferentie na bestorming van zijn kantoor

Boze (oud)medewerkers namen het kantoor over om te protesteren tegen hoe Microsofts software gebruikt wordt door Israël.
brad smith
© Screenshot YouTube

Een kleine groep Microsoft-medewerkers  en voormalig personeelsleden bestormde gisteren het kantoor van Brad Smith, president van het techbedrijf. Ze namen het kantoor in uit onvrede met het gebruik van Microsofts software door de Israëlische overheid, die er Palestijnen mee monitort. De politie moest de demonstranten uit het kantoor verwijderen, waarna Smith een ongebruikelijke persconferentie hield. 

Geen persconferentie strak in pak, zorgvuldig voorbereid op een podium met autocue. Geen peperdure camera's in verschillende hoeken om de topman afwisselend en zo professioneel mogelijk in beeld te brengen.

Nee, we zien topman Smith half staand, half zittend tegen zijn bureau in het bewuste kantoor. De camera - die verticaal filmt - trilt regelmatig. Om Smith heen staan en hangen een paar microfoons van een handvol aanwezige journalisten. 'Dit was overduidelijk een ongebruikelijke dag', stelt Smith nuchter vast.

De verticale persconferentie werd live op YouTube gestreamd. Niet door een multimediale journalist, maar door Microsoft zelf. De titel van de livestream? 'Media briefing August 26th'. Media die niet het geluk hadden zich in het kantoor van Smith te bevinden, konden de topman zo live volgen. 

Smith sprak uiteindelijk een kwartier, onder andere over hoe het 'niet oké' is dat medewerkers een kantoor innamen en weigerden te vertrekken. Volgens de topman doet Microsoft onderzoek om uit te vogelen of Microsofts Azure-cloudplatform door Israël gebruikt wordt voor surveillance van Palestijnen. The Guardian berichtte vorige maand uitvoerig hoe dat gebeurt, maar Microsoft zegt dat niet alle aspecten van het journalistieke verhaal kloppen.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Abonneer nu

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in