Overslaan en naar de inhoud gaan

Kledingplatform Otrium gebruikt AI-modellen om kleine kledingvoorraden beter te verkopen

De zogeheten Ovastars zijn ontwikkeld door Dept.
Otrium
De zogeheten Ovastars
© Aangeleverd
Otrium
De zogeheten Ovastars
© Aangeleverd

Otrium, een Europees online outletplatform voor mode, gaat AI-aangedreven avatars inzetten om meer van zijn kledingstukken realistisch in beeld te brengen voor de consument. De website zegt van heel wat onverkochte kledingstukken een paar exemplaren te ontvangen, waardoor het niet rendabel is om een hele modelfotoshoot te houden. De kledingstukken op AI-modellen projecteren is wél rendabel en kan de conversie flink verhogen, stelt Otrium. 

De AI-avatars zijn 'Ovastars' gedoopt en beslaan zeven verschillende typen personen. Otrium zegt eigen productfotografie te combineren met AI, om zo tot digitale beelden te komen voor productpagina's, lookbooks en geanimeerde advertenties. Bureau Dept helpt het kledingplatform met deze processen. Volgens Otrium zijn de kosten voor traditionele fotografie met 40 procent gedaald door deze manier van werken.

Stijging in conversie verwacht

De website noemt lagere kosten één van de voordelen van AI-avatars. Een andere plus is de verwachte stijging in conversie. Kleding die beter afgebeeld is dan voorheen, gaat ook vaker het digitale winkelmandje in. Otrium denkt dat de conversie van kledingstukken in een kleine oplage met 15 tot 50 procent kan stijgen; nogal een grote bandbreedte. Die verwachte stijging is gebaseerd op jarenlange performance data waarin kledingstukken met modelbeelden vergeleken worden met eenvoudigere beelden, licht een woordvoerder desgevraagd toe. 'De genoemde conversiepercentages weerspiegelen de verschillen die wij zien tussen diverse productcategorieën en merken'.

Duurzaamheid

Lagere kosten en een verwachte conversiestijging zijn bedrijfstechnisch interessante redenen om AI-avatars te gebruiken, maar outlet-platform Otrium verwijst ook naar zijn missie. Namelijk alle kleding gedragen laten worden. Voorheen slecht verkochte kledingstukken vaker in de handen van een klant laten belanden, helpt volgens Otrium de circulariteit en vermindert modeverspilling.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in