Erik van Engelen is vertrokken als ceo van DDB Amsterdam. Hij stond sinds juni 2024 als interim-directeur aan het roer van het reclamebureau. Sinds kort werkt Van Engelen als interim salesdirecteur bij Essent.
Van Engelen heeft zijn taken overgedragen aan Merel Hoogendorp. Zij is al langer werkzaam bij DDB Amsterdam als head of account en business director.
‘Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat DDB voor mij een tijdelijke opdracht was. Nu is het tijd om verder te gaan,’ zegt Van Engelen tegenover Adformatie.
Roerige periode
Het vertrek van Van Engelen volgt op een roerige periode bij DDB. Eerder vandaag kwam naar buiten dat de iconische bureaunaam mogelijk zal verdwijnen als gevolg van de voorgenomen fusie tussen moederbedrijf Omnicom en Interpublic Group (IPG).
Van Engelen: 'Mijn besluit staat los van de internationale ontwikkelingen bij DDB - als die er al zouden zijn.'
Verder wil Van Engelen niet ingaan op vragen; ook niet over de huidige status bij DDB Amsterdam.
Diverse functies
Van Engelen heeft een lange staat van dienst in de marketing- en communicatiewereld. Zo was hij onder meer directeur communicatie bij ING, chief commercial officer bij Eneco en directeur van Wildlands. Ook is hij voorzitter van de Bond van Adverteerders (BvA).

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nuSpannende tijden, Erik. Veel succes.