Adverteerders en bureaus kunnen hun beste werk van het jaar insturen voor The Best Social Awards, een jaarlijks prijzengala met een vakjury. Wat voor case zend je dan in? Drie eerdere winnaars – Hema, de lokale ijssalon La Dolce en Storyboard Agency – delen hun tips.
Merken slingeren dagelijks zoveel socialmedia-uitingen de digitale wereld in dat je als consument de hele dag kunt scrollen, kijken en liken. Maar echt viraal gaan als merk lijkt door de grote contentstroom lastiger dan ooit. Hoe val je dan op? Dat lukt adverteerders en meewerkende bureaus gelukkig nog steeds goed, blijkt uit de wekelijkse rubriek The Best Social Media op Adformatie. Het beste werk van het jaar krijgt extra erkenning via The Best Social Awards, waarvoor je tot en met 3 december cases kunt insturen.
Drie oud-winnaars delen hun ervaringen en tips om jou te helpen bij het insturen van een zo goed mogelijke case.
Wees to the point
Als eerste Martijn de Kemp, oprichter van Storyboard Agency. Zijn bureau werkt voor merken als Dove, Axe, Brand Bier en Robijn. In 2014, tijdens de eerste editie van The Best Social Awards, won Storyboard de prijs voor ‘Beste Humor’ met een geestige reclame voor Desperados. Die prijs zette het bureau echt op de kaart, blikt De Kemp terug. ‘En als bonus duikt de post nog steeds af en toe op, onder meer in lesprogramma’s op hogescholen of als best practice in presentaties. Dat blijft top’.
Hoe zorg je dat je case opvalt tussen tientallen andere sterke inzendingen? ‘Goede vraag, want als jurylid bij verschillende awards (waaronder The Best Social Awards) heb ik héél wat inzendingen voorbij zien komen. Goed nieuws, want er is geen holy grail voor dé perfecte case, dus wees vooral jezelf. Maar wat misschien wél helpt: een jury ziet veel cases achter elkaar, dus zorg dat je fris bent en snel to the point komt. Laat duidelijk zien wat jouw case uniek maakt. Geen omweg, maar gewoon de magie meteen op tafel’.
Vertel het merkverhaal
Zoya Kazemi Neyari, social media marketeer bij Hema, hecht ook waarde aan authenticiteit. Hema won bij de vorige editie van The Best Social Awards maar liefst vier prijzen, een kroon op het werk dat het bedrijf stak in zijn vernieuwde contentstrategie. Toegankelijk, eigen en oprecht zijn woorden die volgens Neyari passen bij de nieuwe Hema-strategie. Haar belangrijkste tip voor wie nu een inzending voorbereidt? ‘Kies een case die echt het verhaal vertelt van je merk, niet alleen een opvallende campagne. En laat dan zien waarom het zo goed voor jouw merk werkte. Benadruk de strategie, het inzicht en de vertaling naar creatieve keuzes. Daarnaast: houd het menselijk, eerlijk en concreet. Ik heb eerder in de jury gezeten en merkte dat sommige cases geforceerd aanvoelden. Echte, authentieke verhalen blijven veel beter hangen. Verder helpt het enorm als een case visueel aantrekkelijk is in plaats van alleen uit lange lappen tekst te bestaan’.
Winnen zonder budget
Het is een misvatting dat vakprijzen enkel zijn weggelegd voor merken met grote advertentiebudgetten, laat Vincent van Looijengoed zien. Hij verzorgt de social media van IJssalon La Dolce in Borger, een dorp in Drenthe. Met een advertentiebudget van welgeteld nul euro wist hij in 2021 de prijs ‘Beste Merk op TikTok’ in de wacht te slepen op The Best Social Awards. ‘Het ontbreken van een budget was voor ons ook de reden om creatief te zijn met onze strategie. En aangezien humor niks hoeft te kosten, was de keuze snel gemaakt’. De ijssalon veroverde TikTok met grappige video’s die veel losmaakten.
De belangrijkste tip van Van Looijengoed voor nieuwe aspirant winnaars is: ken je bedrijf. ‘Loop mee op de werkvloer. Daar zie je wat er speelt en wat grappig is. En juist dat herkenbare gaat ervoor zorgen dat je opvalt’.

Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu