Gamers kunnen sinds vannacht een pre-order plaatsen voor GTA VI (6), een spel dat het dertien jaar oude GTA V opvolgt. GTA V is 230 miljoen keer verkocht, dus analisten hebben torenhoge verwachtingen van GTA 6. Martin Verschoor, gamingexpert bij ID.nl, verwacht dat ook andere merken gaan inspelen op de hype rondom de langverwachte game.
Het nieuwste deel in de Grand Theft Auto-serie belooft een visueel spektakel te worden, met talloze missies waarin spelers zich ontwikkelen als criminelen in een fictieve stad gebaseerd op Miami. De game komt uit voor de Microsoft Xbox Series S en X en Sony PlayStation 5 (Pro), en start bij 80 euro. Op 19 november komt het spel uit, toch kan vooraf bestellen al sinds vannacht. Is dat geen érg lange periode?
Maandenlang profiteren
Nee, zegt Verschoor. 'De pre-order van GTA 6 is groot nieuws en nu is deze pre-order periode van GTA 6 niet eens uitzonderlijk lang. Vijf maanden zie je vaker bij grote AAA-games. Het grote verschil is dat Rockstar die vijf maanden optimaal gaat benutten. Vanaf het moment dat de pre-orders live staan en dat is nu dus, is elke nieuwe trailer, gameplayvideo of aankondiging niet alleen goed voor aandacht, maar ook direct voor verkoop. De hype die door elke scheet rondom GTA 6 ontstaat, wordt dus continu omgezet in concrete pre-orders. Dat zorgt ervoor dat GTA 6 maandenlang onderwerp van gesprek blijft, in plaats van dat alle aandacht op één moment piekt.'
Meeliftende merken
Na dertien jaar werk en na schatting 1 tot 2 miljard dollar aan ontwikkelingskosten moet GTA 6 een nog groter commercieel succes worden dan GTA 5, dat uitkwam in de periode dat Apple de iPhone 5S introduceerde. Ontwikkelaar Rockstar Games gaf eerder aan deze zomer een marketingcampagne te starten voor de game, in aanloop naar de release in november.
Hoe die campagne eruit gaat zien is nog niet duidelijk. Verschoor rekent niet op gekke uitspattingen. Ze zijn sowieso heel voorzichtig met het merk 'Grand Theft Auto', dus wilde out of the box-campagnes verwacht ik niet. Want een nieuwe trailer op het YouTube-kanaal van Rockstar zelf, is al genoeg om de wereldwijde pers, creators en liefhebbers een week zoet te houden. Juist die fans, die elk screenshot gaan uitpluizen, zijn je beste megafoon. Rockstar wacht lang met het uitbrengen van info en doet dat zeer mondjesmaat. Dat zorgt ervoor dat de titel een soort van mythische status heeft en dat werkt... Wat ook helpt is dat de GTA-franchise de grootste entertainment franchise op aarde is, natuurlijk.
De impact van de GTA-franchise op honderden miljoenen gamers laat andere marketeers niet koud, voorspelt gamingexpert Verschoor. 'GTA 6 is cultureel fenomeen, dus veel merken zullen op deze golf gaan stappen en proberen mee te liften op de gigantische aandacht die deze titel pakt. Dus het vuurwerk gaat niet alleen vanuit Rockstar komen, maar van elk merk dat cultureel relevant wil zijn in de aanloop naar de release, maar ook zeker nog na release.'
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Abonneer nu